Goca Tržan iz zdravstvenih razloga neće učestvovati na festivalu „Pesma za Evroviziju 22“. Njeno mesto zauzeće CHEGI & Braća Bluz Bend sa pesmom „Devojko sa plamenom u očima“.
CHEGI & Braća Bluz Bend dobili su pravo da učestvuju u glavnom izboru za pesmu koja će predstavljati Srbiju na Pesmi Evrovizije kao izvođači koji su bili sledeći na listi po ocenama selekcione komisije Radio-televizije Srbije. Nastupiće na „Pesmi za Evroviziju ’22“ u drugom polufinalu, 4. marta, pod rednim brojem 6.
U skladu sa pravilnikom takmičenja, Radio-televizija Srbije i autori kompozicije imaju pravo da u slučaju bilo kakvih problema oko izvođenja kompozicije ili nastupa izvođača odaberu drugog izvođača takmičarske kompozicije.
Na festivalu „Pesma za Evroviziju 22“ kartu za Torino, u kojem se održava ovogodišnja „Pesma Evrovizije“, pokušaće da dobije 36 takmičara. Dva polufinala biće održana 3. i 4. marta, a finale je zakazano za 5. mart.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.











































