Izbori, koji će se narednih godina održati u Rusiji, od ključnog su značaja za kontinuitet razvoja zemlje, oko kojeg bi nacija trebalo da se konsoliduje, izjavio je danas ruski predsednik Vladimir Putin na 19. kongresu Jedinstvene Rusije u Moskvi.
Tema kongresa je učešće vladajuće Jedinstvene Rusije u predstojećim izbornim kampanjama, uključujući izbore za donji dom ruskog parlamenta, Državnu dumu, koji bi trebalo da se održe 2021. godine.
– Predstojeći izbori su od ključnog značaja za obezbeđivanje kontinuiteta nacionalnog razvoja, za očuvanje i jačanje svega što je učinjeno, a mnogo toga je urađeno. Neophodno je da se obezbedi konsolidacija javnosti oko dugoročne strategije za napredovanje Rusije. Ovo je najvažniji zadatak i cela suština rada partije – naglasio je Putin.
Premijer Rusije i predsednik partije Dmitrij Medvedev rekao je da je Jedinstvena Rusija dokazala svoju efikasnost kao vladajuća politička snaga i da je svesna svoje odgovornosti za razvoj zemlje, prenosi TASS.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.














































