On je naglasio da nema ni dokaza o prisustvu ruskih vojnika u Ukrajini, uključujući i region Donjecka.
"Prema našem iskustvu u protekle četiri sedmice, glasine se ponekad prenose u vestima u kojima je često preteran broj žrtava. Obično je broj manji", rekao je Zilikens, prenosi radio "Eho Moskve".
On je, govoreći o ranijim izveštajima da su navodno tri osobe ubijene u mestu Mariupol, istakao da je potvrđena samo jedna žrtva.
Zilikens je ponovio da misija OEBS nema informaciju o tačnom broju žrtava sukoba u Ukrajini.
Prema njegovim rečima, postoje naznake da strani elementi borave na teritoriji Ukrajine, ali da ne postoji jasan dokaz.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.









































