Izraelski premijer Benjamin Netanjahu izjavio je večeras da raste pritisak da se zaustavi rat u Gazi, ali je istakao da će mu se odupreti.
On je na konferenciji za medije poručio da će se ofanziva u Pojasu Gaze nastaviti do „potpune pobede“, prenosi Tajms of Izrael.
Dodao je da će se pored sukoba u Kan Junisu, IDF fokusirati i na borbe protiv Hamasa u centralnom delu Pojasa Gaze i Rafi, gradu na granici sa Egiptom.
– Oni koji ne učestvuju u borbama biće evakuisani, humanitarna pomoć će im biti poslata, a međunarodno pravo će se poštovati – poručio je Netanjahu.
Istakao je da će Izrael učiniti sve kako bi vratio taoce koje Hamas drži u Pojasu Gaze.
– Zahtevam da budu objavljena imena svih talaca koji bi trebalo da budu oslobođeni u okviru predloženog dogovora – rekao je izraelski premijer, dodavši da je „prerano“ reći da li će dogovor biti postignut.
Naglasio je da Izrael, „u svakom slučaju, neće kapitulirati pred zahtevima Hamasa“.
– Odlučni smo da vratimo sve taoce – poručio je Netanjahu.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.














































