Portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova izjavila je danas da će Evropska unija obučavati teroriste i neonacističke militante za režim u Kijevu, pod maskom misije da obučava ukrajinske vojnike.
„Morate stvari zvati pravim imenom. EU će uspostaviti kampove za obuku terorista i neonacističkih militanata za režim u Kijevu. Pre 100 godina, Evropljani takođe nisu odmah shvatili šta je bio fašizam. Onda su razumeli, ali je bilo kasno“, rekla je Zaharova, prenela je agencija TAS S.
Šef diplomatije Evropske unije Žozep Borelj, izjavio je ranije danas da EU razmatra mogućnost formiranja misije za obuku ukrajinskih vojnika u jednoj od susednih zemalja.
„Ovo će biti važna misija. Svaka misija treba da bude na nivou sukoba. Ovo nije mali rat“, rekao je Borelj.
Očekuje se da će pitanje pokretanja ove misije biti razmotreno na neformalnom sastanku ministara odbrane EU u Pragu 29. avgusta, navodi ruska agencija.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.














































