Kina se protivi isključenju Rusije iz G20 i drugih međunarodnih foruma, izjavio je danas kineski ministar spoljnih poslova Vang Ji na indonežanskom ostrvu Baliju.
On je, na početku bilateralnog sastanka sa ruskim ministrom spoljnih poslova Sergejem Lavrovom na marginama samita G20, rekao da Peking podržava ulogu Rusije u okviru G20 i drugih međunarodnih foruma i da smatra da niko nema pravo da oduzme pravo Rusiji da učestvuje u multilateralnim formatima.
Ukrajina je prethodno saopštila da traži da Rusija, zbog napada na tu zemlju, bude isključena iz G20.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.













































