Jedna osoba je poginula, a sedam je povređeno, od kojih dve teže, kada se danas urušila zgrada u istanbulskom okrugu Kučukčekmedže, saopštile su turske vlasti.
Šef Vatrogasne službe je naveo da je iz ruševina izvučeno beživotno telo osobe, prenosi TRT Haber.
Ministar zdravlja Fahretin Koča je saopštio da je u urušavanju koje se jutros dogodilo u Istanbulu sedam ljudi povređeno, od kojih je pet prebačeno u bolnicu, dok su dve osobe izjavile da im nije potrebna pomoć.
Guverner Istanbula Davut Gul potvrdio je da je sedam osoba spaseno iz ruševina i rekao da su dve teže povređene, kao i da se spasilačka akcija nastavlja.
– Zgrada je izgrađena 1988. godine, za sada nema informacija o uzrocima urušavanja – dodao Gul, prenosi TRT Haber.
Kako prenosi ta televizija, trospratna zgrada urušila se danas u Itanbulu, a delovi zgrade pali su na više parkiranih vozila i oštetili autobus gradskog prevoza.
Nakon urušavanja zgrade, jedna osoba je uspela sama da se izvuče ispod ruševina i dala je informacije timovima za spasavanje o ljudima koji su pod ruševinama.
Jedan od očevidaca izjavio je za portal Ahaber da se smatra da je u zgradi došlo do eksplozije gasa.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.














































