Ujedinjenje Rusa i Ukrajinaca na duhovnom nivou je neizbežno i dogodiće se pre ili kasnije, a za to je neophodno iskoreniti najodvratnije forme radikalnog nacionalizma, rekao je ruski predsednik Vladimir Putin na Svetskom omladinskom festivalu.
– To je otrov koji truje život mnogih naroda uključujući i Ukrajinu – rekao je on.
Ruski predsednik je rekao da je nedavni ukrajinski napad na Belgorod ratni zločin i dodao da Rusija neće ostaviti na miru one koji su ga izvršili.
Prema Putinovim rečima, ljudi koji su tokom Drugog svetskog rata sarađivali sa nacistima danas su u Ukrajini podignuti na nivo nacionalnih heroja i Rusija se upravo protiv toga bori.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.











































