Nepalac Kagendra Tapa Magar, zvanično najniži čovek na svetu koji je mogao da hoda, preminuo je od upale pluća u 28. godini.
Kagendra je bio visok 67,08 centimetara, a iz Ginisove knjige rekorda saopštili su da ga mali rast nije sprečio da živi život kako je želeo.
Krejg Glendej, urednik Ginisove knjige rekorda, rekao je da „užasno tužan“. „Njegov osmeh je bio toliko zarazan da je topio srca svakoga ko ga je upoznao“, rekao je Glendej.
https://twitter.com/unserewelt2/status/1218578467580792833
Najnižim čovekom na svetu koji može da hoda proglašen je 2010. godine na svoj 18. rođendan.
„Ne smatram sebe malim. Ja sam veliki čovek. Nadam se da će mi titula omogućiti da to i dokažem i da obezbedim svojoj porodici lep dom“, rekao je na svečanosti proglašenja.
Ginisova knjiga rekorda ima dve kategorije za najniže ljude – pokretne i nepokretne. Filipinac Džunrej Balaving, koji ne može da hoda, visok je 59,93 centimetra.
Kagendra je predao titulu sunarodniku Čandri Bahaduru Dangiju visokom tek 54,6 centimetara, ali je 2015. godine ponovo preuzeo nakon Dangijeve smrti.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.













































