Po okončanju sukoba palestinske militantne grupe Hamas i Izraela, Hamas ne samo da više neće biti u Gazi, već će i teritorija Gaze biti manja, izjavio je danas ministar spoljnih poslova Izraela Eli Koen.
Kako prenosi Tajms of Izrael, ta izjava znači da će Izraelske odbrambene snage (IDF) pokušati da stvore tampon zonu unutar Gaze, kako bi bolje zaštitile gradove na južnoj granici Izraela.
Ranije su svetski zvaničnici, uključujući i američkog predsednika Džozefa Bajdena, pozivali na rešenje o uspostavljanju dve države, Izraela i Palestine, kao odgovor “u potrazi za mirom“.
Ujedinjene nacije su 1947. godine izglasale da se Palestina podeli na dve države, jevrejsku i arapsku.
Taj plan su prihvatile jevrejske vođe, ali ga je arapska strana odbila i do uspostavljanja palestinske država nije došlo.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.













































