Federalni sud je s četiri glasa "za" i tri "protiv" presudio da crkveni nedeljnik nema osnova za žalbu na presudu nižeg suda od prošle godine kojom mu je onemogućeno da koristi "Alah" u svojim izdanjima koja izlaze na malajskom jeziku.
Vlada je saopštila da reč "Alah" treba da bude rezervisana isključivo za muslimane uz obrazloženje da bi u slučaju da je i druge vere koriste to moglo da zbuni muslimane i navede ih da promene veru.
Predstavnici hrišćanske zajednice u Maleziji, u kojoj su skoro dve trećine žitelja muslimani, negiraju to navodeći da su hrišćani dugo koristili to reč pre nego što su vlasti krenele u sprovođenje zabrane.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.









































