Ambasador Nemačke na Kosovu Jorn Rode izjavio je da promene u nemačkoj politici, posle odlaska kancelarke Angele Merkel, neće uticati na nemačko-kosovske odnose, prenosi Ljajmi.
– Dobra stvar u vezi sa Nemačkom je što je ponekad dosadna, ali verodostojna. Moj kratak odgovor je: ’ne’, neće biti promene u pristupu Kosovu – rekao je Rode.
Naglasio je da je Nemačka partner Kosova i da ko god da formira vladu, što se očekuje u decembru, pristup Kosovu se neće menjati.
– Možda ima nijansi, ali glavni pristup se neće promeniti i mislim da je to dobra vest. Bićemo posvećeni Kosovu i nastavićemo da budemo pouzdani, prijatelji i partneri – rekao je Rode.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.














































