Ministar spoljnih poslova Nemačke Analena Berbok ocenila je situaciju u Harkovskoj oblasti kao dramatičnu, piše „Tagesšau”.
Ona je priznala da ukrajinska vojska u toj oblasti ima ozbiljne probleme.
– Situacija oko drugog po veličini grada u Ukrajini je dramatična – rekla je ona na marginama sastanka ministara spoljnih poslova država-članica Saveta Evrope u Strazburu.
Podsetimo, ruski predsednik Vladimir Putin je juče, završavajući posetu Kini, istakao da krivica za rusku ofanzivu u Harkovskoj oblasti leži na Kijevu jer ukrajinska vojska odatle gađa Belgorod.
Putin je dodao da Rusija svakodnevno ostvaruje rezultate u borbama u Harkovskoj oblasti i napreduje po planu. Prema njegovim rečima trenutno nema planova za zauzimanje Harkova.
Šef administracije Harkovske oblasti Vitalij Gančev rekao je ranije da će ofanziva ruske vojske omogućiti stvaranje sanitarne zone kod ruske granice.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.












































