Cena bitkoina je danas nakratko probila granicu od 70.000 dolara čime je postignut novi istorijski maksimum, prenosi Rojters.
Današnje vrednosti su oborile prethodni rekord koji je zabeležen u utorak.
Rekordan rezulatat pokazuje da bitkoin nikada neće nestati kao sredstavo plaćanja, izjavio je šef istraživanja kompanije Galaksi digital, Aleks Torn.
On je naveo da je tokom 15 godina svog postojanja bitkoin doživeo četiri velika pada vrednosti za 75 i više odsto, ali je uvek smogao snage da se vrati rastu, prenosi Si-En-Bi-Si (CNBC).
Direktorka istraživanja u provajderu kripto podataka Kaiko, Klara Medali, je navela da novi rekordi predstavljaju „važnu psihološku prekretnicu“ i dokazuju da su kripto valute „izuzetno otporne“ uprkos velikim poteškoćama.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.














































