"Napadač na motoru aktivirao je eksploziv kojim je bio opasan", rekao je zamenik guvernera provincije Paktika Ataulah Fazli.
Većina poginulih su civili, ali među žrtvama ima i pripadnika lokalne policije.Veliki broj ranjenih je zadobio teške povrede opasne po život, tako da se strahuje da broj žrtava nije konačan.
Napad se dogodio na finalnoj utakmici jednog odbojkaškog turnira na kojoj je bilo nekoliko stotina gledalaca. Ovo je jedan od najtežih napada na civile u poslednjih nekoliko godina, a dogodio se u nemirnoj provinciji Paktija, koja se graniči sa Pakistanom, na dan kada je parlament Avganistana izglasao sporazum sa SAD o ostanku jednog broja američkih i NATO trupa u toj zemlji.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.










































