Zajedničke vojne vežbe Rusije i Belorusije biće održane od 10. do 20. februara, saopštilo je danas Ministarstvo odbrane Belorusije.
Vežbe će biti izvedene na pet poligona i četiri aerodroma, prenosi RIA Novosti.
Održavanje zajedničkih vojnih vežbi dve zemlje juče je najavio predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko.
Vežbe će biti održane usred rastućih tenzija između Rusije i Zapada zbog situacije u i oko Ukrajine.
Zapad, naime, optužuje Rusiju da priprema invaziju na Ukrajinu, dok Moskva kategorički odbacuje te tvrdnje i zahteva garancije NATO-a da se neće širiti dalje na istok.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.












































