Vođa demokrata u Predstavničkom domu američkog Kongresa Hakim Džefris optužio je predsednika Donalda Trampa da je naredio napad na Iran iako prethodno „nije tražio odobrenje Kongresa za upotrebu vojne sile i rizikovao je američko uplitanje u potencijalno katastrofalan rat na Bliskom istoku“.
„Tramp je obećao da će doneti mir na Bliski istok i nije ispunio obećanje. Rizik od rata je sada dramatično porastao i molim se za bezbednost naših trupa u regionu koje su ugrožene“, naveo je Džefris u saopštenju, dodajući da je Tramp „obmanuo zemlju u vezi sa svojim namerama“, prenosi „Tajms ov Izrael“.
„Prvo, Trampova administracija ima težak zadatak da objasni američkom narodu zašto je preduzeta ova vojna akcija. Drugo, Kongres mora biti u potpunosti i odmah obavešten u poverljivom okruženju, i treće, Tramp snosi punu i apsolutnu odgovornost za sve negativne posledice koje proizlaze iz njegove jednostrane vojne akcije“, istakao je Džefris.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.














































