Iran je generalnom sekretaru UN Antoniju Guterešu poručio da će Teheran baze, objekte i sredstva „neprijateljske sile“ u regionu smatrati legitimnim ciljevima ako bude suočen sa vojnom agresijom.
U saopštenju poslatom Guterešu u četvrtak navodi se da retorika američkog predsednika Donalda Trampa pream Iranu „signalizuje realan rizik“ od vojne agresije, pri čemu se navodi da Iran ne želi rat, prenosi Rojters.
„Iran će odlučno odgovoriti bude li izložen vojnoj agresiji“, navodi se u pismu.
SAD su povećale vojnu prisutnost u regionu zbog mogućnosti američkih napada na Iran, koji su se već desili u junu prošle godine, kada su napadnuti iranski nuklearni ciljevi.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.














































