Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da blokaderski pokret, iako nema jasnu političku platformu, predstavlja ozbiljnu pretnju po stabilnost zemlje zbog obimne finansijske, obaveštajne i logističke podrške iz inostranstva. Prema njenim rečima, ta podrška traje duže od godinu dana, a protestanti direktno dobijaju instrukcije iz inostranstva o načinu organizacije protesta, uključujući formiranje kolona i taktiku delovanja. Brnabić je naglasila da blokaderi često borave u Briselu i Strazburu, što, kako je ocenila, pokazuje da njihove aktivnosti nisu samostalne.
Ona je okupljanje na Slaviji ocenila kao još jednu potvrdu da pokret poziva na podele, nasilje i mržnju, ne samo prema pristalicama SNS-a već i prema svima koji se ne slažu sa njihovim stavovima. Brnabić je upozorila da je formiranje blokaderskog pokreta jedna od najopasnijih stvari koje su se dogodile Srbiji u poslednje vreme.
„Ukoliko se blokaderi dokopaju vlasti, izbora više nećemo imati“, rekla je predsednica parlamenta.
Brnabić je izrazila očekivanje da će na skupu biti predstavljena politička vizija, ali je, kako kaže, umesto toga ponovo viđena ekstremna retorika. Ona smatra da su blokaderi postali još radikalniji i da otvoreno mrze sve koji ih ne slede slepo. Istakla je da takav pristup duboko ugrožava društvenu koheziju i normalan život građana.
Predsednica Skupštine zahvalila je pripadnicima MUP-a na profesionalizmu i uzdržanosti tokom protesta, navodeći da su uz minimalnu upotrebu sile uspeli da vrate Beograd u normalne tokove uprkos, kako je rekla, „blokaderskom teroru i nasilju“.
Piše: Nina Stojanović
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.











































