Ristanovski i Bandović ravnopravno su podelili to priznanje za uloge Derviša, odnosno Hasana u predstavi koju je ansambl Narodnog pozorišta izveo 3. maja, na otvaranju festivala u Rijeci.
Predstavu po romanu Meše Selimovića, u dramatizaciji Borislava Mihailovića Mihiza, režirao je Egon Savin.
Na festivalu koji se svečano završava večeras učestvovali su i teatri iz Zagreba, Rijeke, Maribora, Ljubljane, Sarajeva, Tbilisija, kao i Jugoslovensko dramsko i Beogradsko dramsko pozorište.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.











































