Pavkov pogodio za novu titulu - Ben promašio penal, Gobeljić pocrveneo

Na stadionu "Rajko Mitić" odigrava se meč 34. kola Superlige Srbije Crvena zvezda - Mladost Lučani.

MN Press

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Savić, Babić, Rodić, Jovičić, Jovančić, Ben, Marin, Vukanović, Joveljić.

Mladost Lučani: Rosić, P. Jovanović, Milošević, Šatara, Leković, Andrić, I. Jovanović, Pejović, Radivojević, Bojić, Bojović.

Slavlje navijača Crvene zvezde može da počne, ovom pobedom su odbranili titulu!

Crvena zvezda je zvanično 29. put osvojila državno prvenstvo (nezvanično je ovo jubilarna 30. titula pošto se uskoro očekuje odluka o zahtevu crveno-belih da im se upiše titula iz 1946. godine )!

- Kraj utakmice!

- 90. minut - Bez ozbiiljnijih šansi na obe strane u poslednjih 10 minuta...

- 82. minut - GOL! 1:0! Milan Pavkov!

Jovančić je mnogo toga uradio po desnoj strani, pronašao je u srcu kaznenog prostora Milana Pavkova koji je snažno šutirao po zemlji sa desetak metara i mreža se zatresla - 1:0!

- 81. minut - Prilika za Bena ali lopta ide preko gola.

- 80. minut - Prva izmena kod gostiju, umesto Lazara Jovanovića na terenu je Predrag Pavlović.

- 79. minut - Poslednja izmena u timu Crvene zvezde, umesto Branka Jovičića, na terenu je Mlan Gajić.

- 68. minut - Crveni za Gobeljića, Zvezda sa igračem manje!

Sudija Čolović je pokazao drugi žuti pa crveni karton desnom beku crveno-belih, a sve to zbog nadovnog simuliranja.

- 67. minut - Odbranio je Dragan Rodić udarac El Fardu Bena!

- 66. minut - Penal za Zvezdu!

Korner sa leve strane, štoper gostiju Šatara i Milan Pavkov su se borili za loptu, napadač Zvezde je pao  a sudija Čolović pokazao na belu tačku!

Videlo se kako neko od igrača Mladosti povlači Pavkova za dres pre duela sa Šatarom...

- 64. minut - Lazar Jovanović je šutirao sa 20 metara, lopta ide pored desne stative.

- 62. minut - Centaršut Marina sa desne strane, Rodić je bio najviši u skoku i šutirao glavom po sredini gola ali bez većih problema za golmana Rosića.

- 61. minut - Dvostruka izmena u domaćem timu!

Umesto Dejana Joveljića ušao je Milan Pavkov, a umesto Alekse Vukanovića na terenu je Mirko Ivanić.

- 52. minut - Tražili su crveno-beli da sudija Dragan Čolović pokaže na belu tačku!

Lopta je pogodila u ruku Miloševića, ali nije bilo nikakve namere da odigra rukom, jer je bio u padu. Sudija je bio blizu, sve je video, ništa od penala.

- Poluvreme!

- 36. minut - Prodor Marina pa šut...lopta odlazi pored stative.

- 34. minut - Lučanci prete Borjanu sa svih strana!

Radivojević proigrava Bojića koji šutira sa pet metara a Borjan odlično reaguje i nogom sprečava vođstvo gostuju.

U novoj akciji gostiju, posle centaršuta sa desne strane, Radovijević je bio sam na petercu ali je loše šutirao.

- 30. minut - Zvezda pokušava da dođe do vodećeg pogotka ali još uvek bez prave prilike!

- 25. minut - Veliki promašaj napadača gostiju!

MIlan Bojović je sjajno proigrao Petra Bojića koji se našao pred Borjanom, i šutirao veoma neprecizno sa nekih 10 metara, lopta je otišla pored leve stative!

- 15. minut - Odlični potezi Marka Marina koji se lako oslobodio dva igrača Mladosti, uposlio je Joveljića koji nije uspeo da uputi šut ka golu...

- 7. minut - Prvi šut crveno-belih ka golu Rosića... Ben je šutirao sa dvadesetak metara od gola, ali je lopta završila pored desne stative.

- Utakmica je počela...

Sve je spremno za veliko slavlje na stadionu "Rajko Mitić", jer ukoliko izabranici trenera Vladana Milojevića zabeleže pobedu i teoretski će obezbediti osvajanje nove šampionske titule.

Crvena zvezda igra za nastavak dominacije, Mladost eventualnim bodom i porazom Partizana od Napretka se izjednačava na četvrtoj poziciji i gaji šanse za učešće u evropskim kvalifikacijama.

Domaćini su posle prvog poraza na domaćoj sceni od Čukaričkog (3:2) vratili se na pobednički kolosek protiv Partizana (2:1) i ubedljivim trijumfom nad Vojvodinom 5:0.

Tim Vladana Milojevića u 12 duela sa gostima iz Lučana nijednom nije poražen, niti je remizirano.