0
Nedelja 01.04.2018.
16:47 >> 19:18h

Puče “petarda” u Lučanima: Zvezda ubedljiva protiv Mladosti

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u Lučanima Mladost 5:2 (2:1) u 29. kolu Superlige Srbije.

crvenazvezdafk.com
Slavoljub Srnić je postigao prvi gol za Crvenu zvezdu

Lider šampionata je opravdao ulogu favorita, a iako rezultat deluje ubedljivo, stvari su na terenu bile malo drugačije. Od prvog minuta su izabranici Vladana Milojevića nametnuli svoj ritam i diktirali tempo. Već posle 20 sekundi je mogla Zvezda da povede, ali je šut Rodića zaustavio Krznarić. Ređale su se šanse ispred gola domaćih i bilo je samo pitanje vremena kada će da im se zatrese mreža. To se dogodilo u 17. minutu kada je Pešić pronašao Srnića, ovaj umakao odbrani Mladosti i postigao gol.

Tokom cele utakmice Mladost nije ozbiljnije pretila, ali je uspela da postigne dva gola, a dvostruki strelac je bio Predrag Pavlović. Oba gola je postigao posle nešto slabijih reakcija Zvezdine odbrane. Ipak, na poluvreme su gosti otišli sa prednošću 2:1, a strelac je bio Babić, kojem je ovo prvi superligaški gol u dresu Crvene zvezde.

Nastavak je pripao Zvezdi koja je postigla tri gola, ali je otpor domaćina slomila tek u samom finišu. Uspela je Mladost da smanji na 3:2, ali je u 81. i 84. minutu primila dva gola, pa je tako postavljen konačan rezultat 5:2.

Ovom pobedom je Crvena zvezda zadržala 12 bodova prednosti u odnosu na Partizan, kolo pre kraja regularnog dela prvenstva. U drugom meču koji je odigran ove nedelje Čukarički je na Banovom brdu savladao Spartak 4:1.

Mladost – Crvena zvezda 2:5 (1:2)

Stadion: Gradski u Lučanima.

Sudija: Srđan Obradović (Jagodina).

Strelci: 0:1 Srnić (17), 1:1 Pavlović (36), 1:2 Babić (44), 1:3 Pešić (56. iz penala), 2:3 Pavlović (73), 2:4 Ilić (81), 2:5 Pešić (84).

Žuti kartoni: Pešić, P. Jovanović, B. Milošević, Radivojević, Šatara, Mihajlović (Mladost), Stojković (Crvena zvezda).

Mladost: Krznarić, B. Milošević, I. Milošević, Šatara, P. Jovanović, Pejović, Tumbasević, Pavlović (od 81. Mihajlović), Radivojević, Pešić, L. Jovanović (od 67. Bađi).

Crvena zvezda: Supić, Stojković, Le Talek, Babić, Ben (od 72. Ilić), Rodić, Srnić (od 79. Radonjić), Jovičić, Račić, Adžić (od 64. Milijaš), Pešić.

90. minut - Kraj utakmice, sudija nije produžio meč ni jedan minut. Pobeda Zvezde 5:2.

84. minut - GOOOOOL 2:5, strelac je Aleksandar Pešić kojem je ovo drugi pogodak na meču.

81. minut - GOOOOL 2:4 strelac je Luka Ilić.

81. minut - Izmena u Mladosti, izašao je Pavlović, a ušao Mihajlović.
79. minut - Poslednja izmena u zvezdi, izašao je Srnić, a ušao Radonjić.

73. minut - GOOOOOL 2:3, ponovo je strelac za domaće bio Pavlović.

72. minut - Druga izmena u Zvezdi, izašao je Ben, a ušao Luka Ilić.
69. minut - Milijaš je zapretio iz slobodnog udarca, ali je golman Krznarić dobro intervenisao.
67. minut - Prva izmena u Mladost, izašao je Lazar Jovanović, a ušao Senegalac Bađi.
64. minut - Prva izmena na utakmici i to u Crvenoj zvezdi. Izašao je Adžić, a ušao Nenad Milijaš.

56. minut GOOOOOL 1:3 strelac je Pešić sa bele tačke.

55. minut - Penal za Crvenu zvezdu, Bogdan Milošević je oborio Pešića, a sudija je bez dvoumljenja pokazao na belu tačku.

54. minut - Stojković je šutirao iskosa sa desne strane, ali je lopta otišla pored gola.
47. minut - navijači su napravili bakljadu, pa je zbog dima smanjena vidljivost, ali sudija ne prekida utakmicu.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45. minut - Kraj prvog poluvremena, vodi Crvena zvezda 2:1.

44. minut - GOOOOOL 1:2 strelac je Srđan Babić, kojem je ovo prvi gol u Superligi za crveno-bele.

36. minut - GOOOL 1:1, strelac je Predrag Pavlović i to iz prve šanse za domaće.

34. minut - Prvi šut domaćih ka golu Zvezde. Pokušao je Aleksandar Pejović, ali bez velike opasnosti po Supića.

27. minut - Jovičić je šutirao, ali je golman Krznarić odlično reagovao.

25. minut - Umalo da Srnić postigne još jedn gol. Adžić je ubacio loptu sa desne strane pred sami gol, Tamo je u padu Srnić pokušao da je sprovede u mrežu, ali je jedan fudbaler Mladosti dobro reagovao i izbacio je u korner.

17. minut - GOOOOOL, 0:1 Srnić. Zvezdin fudbaler je posle asistencije Pešića umakao odbrani Mladosti i savladao Krznarića.

16. minut - Luka Adžić je izveo slobodan udaraca iskosa sa leve strane, ali su domaći na vreme intervenisali i izbacili loptu. Tom prilikom su se sudarili Tumbasević i Krznarić, ali su se brzo pridigli.
8. minut - Nova šansa za crveno-bele, Jovičić je šutirao iz srca šesnaesterca, ali je lopta otišla preko gola.

5. minut - Zvezda ima inicijativu i posle pet minuta je izvela dva kornera. Rezultat je mogao da se promeni već posle 20 sekundi od početka meča kada je Rodić šurirao, ali je golman Krznarić izbacio loptu u korner.

1. minut - Utakmica je počela.