Subota 09.02.2013.
23:32
Vestionline, Beta A

Juventus dobio Fiorentinu, Lacio i Napoli podelili plen

Fudbaleri Juventusa pobedili su večeras u Torinu ekipu Fiorentine sa 2:0, dok su Lacio i Napoli remizirali 1:1 u utakmicama 24. kola italijanske Serije A.

Vodi Juventus prema novoj tituli - Mirko Vučinić

"Stara dama" je pitanje pobednika u ovom duelu rešila već u prvom poluvremenu.

Juventus je do prednosti došao u 20. minutu golom Mirka Vučinića, dok je konačan rezultat postavio Alesandro Marti u 41, na asistenciju Artura Vidala.

U ekipi Fiorentine srpski reprezentativac Nenad Tomović ušao je u igru na početku drugog poluvremena umesto Stefana Savića, dok je Adem Ljajić na teren ušao u 74. minutu umesto Stevana Jovetića.

Torinski klub je tako uvećao prednost na tabeli na pet bodova u odnosu na Napoli, koji je večeras odigrao nerešeno na gostovanju Laciju u Rimu 1:1.

Lacio ni u četvrtoj uzastopnoj utakmici nije usepo da upiše pobedu, dok je Napoliju ovo prvi remi nakon dva vezana trijumfa.

Rimski klub je prvi došao do prednosti, a strelac gola bio je Serhio Flokari u 11. minutu. Do samog finiša utakmice, uprkos terenskoj inicijativi Napolija, izgledalo je da će Lacio da zabeleži pobedu, ali je Ugo Kampanjaro doneo remi gostima.