Nedelja 24.11.2013.
17:14 >> 22:58h
Mozzartsport A

Mihajlović ostao bez pobede na debiju u 94. minutu!

Ni crveni karton Krstičića nije sprečio Sampdoriju da povede protiv Lacija, ali su Rimljani došli do boda u poslednjim sekundima meča.

Maler: Siniša Mihajlović

Novo poglavlje u trenerskoj karijeri Siniše Mihajlovića je počelo više nego uzbudljivo i ne baš po planovima srpskog stručnjaka. U debiju na klupi Sampdorije, Miha je bio na pragu pobede protiv Lacija, ali je u 94. minutu ostao bez celog plena (1:1). I to sa igarčem manje.

U prvom poluvremenu, oba tima su igrala oprezno, nije bilo nekih velikih šansi osim pokušaja Pocija kada je Konko spasao gol Lacija.

Situacija za Đenovljane je postala daleko teža kada je Krstičić u 49. minutu zaradio drugi žuti karton zbog oštrog starta nad Ledesmom. Ali, brojčana nadmoć Rimljana se uopšte nije osetila. Šta više, Sampdorija je zaigrala još bolje!

Gabijadini i Kosta su zapretili, ali je Marketi odbranio Lacio. Ipak, u 67. minutu golman Lacija je bio nemoćan. Gabijadini je sjajno proigrao rezervistu Sorijana koji postiže gol. Sampdorija je čuvala vođstvo, izgledalo je kao da je pobeda sigurna stvar, a onda je u 94. minutu odbrana domaćih loše reagovala na jednu dobinsku loptu Lacija i Lorik Cana je rasplakao navijače Sampa. Đenovljani ostaju u zoni ispadanja sa samo bodom više od Katanije i Kejva koji dele poslednje mesto na atbeli.

Šampion se vratio na čelo tabele! Doduše, Roma ima utakmicu manje, ali je evidentno da je Stara dama u velikoj formi pošto je u Livornu došlo do pete uzastopne pobede (2:0). I to bez primljenog gola! Toskanci su odolevali u prvom poluvremenu, ali su u drugom delu igre proradili Juventusovi napadači. Ljorente je u maniru rasnog centarfora pretvorio asistenciju Pogbe u gol, da bi sve dileme rešio Karlos Tevez pogotkom iz penala.

Udineze je minimalcem pobedio Fiorentinu, ali Zebre su mogle da slave daleko ubedljivije jer su debelo nadigrali Violu i propisno se ispromašivali. Jedini gol na meču je postigao francuski defanzivac Orto kada je na drugoj stativi sačekao loptu posle prekida i rutinski pogodio mrežu.

Posle osam mečeva bez pobede, konačno je tri boda osvojio i Torino. Bikovi su razneli Kataniju u paramparčad i prikucali je za dno tabele. Talentovani El Kaduri je postigao dva gola u ubedljivom trijumfu od 4:1.

Beg sa dna nastavlja Sasuolo koji posle očajnog starta sezone pokazuje da nije zalutao u Seriju A. Bod protiv Rome su krunisali pobedom nad Atalantom od 2:0. Zablistali su mladi asovi Simone Zaza i Domeniko Berardi koji su postigli po gol. Obojica talentovanih napadača su u vlasništvu Juventusa i predviđaju im lepe karijere.