Ponedeljak 02.12.2013.
23:35
BETA A

Napoli slavio u Rimu, dva gola Iguaina

Fudbaleri Napolija pobedili su danas na gostovanju u Rimu Lacio sa 4:2 u poslednjoj utakmici 14. kola italijanske Serije A.

Radost strelca: Goran Pandev

Napoli je tako posle dva vezana poraza upisao prvu pobedu, dok je rimskom klubu ovo peta uzastopna utakmica u Seriji A bez trijumfa.

Gosti su poveli golom Gonsala Iguaina u 24. minutu, da bi Lacio već u narednom napadu došao do izjednačenja autogolom Valona Behramija. Do poluvremena nije bilo promene rezultata, ali su gosti već u petom minutu nastavka došli do nove prednosti, zahvaljujući golu Gorana Pandeva.

Napoli je do dva gola prednosti došao u 71. minutu, a strelac je ponovo bio Iguain.

Lacio je, uprkos lošoj igri, u 87. minutu smanjio rezultat preko Baldea Keite, međutim, Napoli je u prvom minutu sudijske nadoknade golom Hosea Kaljehona razressio sve nedoumice. Napoli je tako sa 31 bodom ostao u šampionskoj trci sa Juventusom i Romom, koji imaju 37, odnosno 34, dok je Lacio 10. sa 17. Ranije danas Fiorentina je na svom terenu sa 4:3 pobedila Veronu.