Slovački premijer Robert Fico izjavio je danas da pozdravlja proces koji su predsednici Sjedinjenih Američkih Država i Rusije Donald Tramp i Vladimir Putin započeli na Aljasci o okončanju rata u Ukrajini, navodeći da će naredni dani pokazati da li će velike zemlje Evropske unije to podržati.
„Predsednici su pokrenuli vitalni proces na Aljasci“, naveo je Fico u izjavi objavljenoj na Fejsbuku.
Fico je istakao da će naredni dani pokazati da li će „veliki igrači“ u EU podržati ovaj proces ili će se, kako je naveo, „nastaviti neuspešna evropska strategija pokušaja slabljenja Rusije“ kroz sukob u Ukrajini slanjem finansijske, političke i vojne pomoći Kijevu.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.












































