
"U Ukrajini je praktično građanski rat. Glavna odgovornost leži na onima koji su donosili odluke, koji su rukovodili državom", rekao je ruski premijer na sastanku stranke Jedinstvena Rusija, prenosi Interfaks.
Prema njegovim rečima, svi ukrajinski lideri su krivi za ono što se danas događa u toj zemlji.
"Krivi su i oni koji su podstakli događaje u Kijevu i pobune početkom 2014. godine. Nažalost, za proteklih godinu dana ukrajinsko društvo nije postalo jače, već slabije. Odluke koje je ta država donijela nedavno upravo su doprinijele slabljenju zemlje", rekao je on.
On je dodao su u tom smislu indikativni pokušaji ukrajinskog parlamenta da zabrani upotrebu ruskog jezika "što je bilo veoma opasno i kratkovido".
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.








































