"Izneli su sav nameštaj, odvezli vozila i naoružanje. Potom su pored puta postavili bombe i uništili svoja sedišta. Ne kreću se u vojnim konvojima kao ranije, već koriste motore, bicikle, i, ako je neophodno, maskirna vozila", rekao je jedan od plemenskih lidera televizijskoj stanici.
Militanti su postavili svoje crne zastave na krovove civilnih objekata kako bi izazvali konfuziju.
Jedan od očevidaca iz Džalavla, grada u iračkoj provinciji Dijala, rekao je da su militanti povećali broj svojih komandi, pa umesto dve sada imaju 20 i samo tri do četiri čoveka mogu da ih kontaktiraju. Svedoci ističu da napadi predvođeni SAD nisu zaplašili militante i da se oni kreću ka strateški veoma važnom gradu na severu Sirije na granici sa Turskom.
SAD su u avgustu pokrenule vazdušne udare na pripadnike Islamske države, pošto su džihadisti brzo napredovali na severu Iraka. Udare su kasnije podržale Francuska, Belgija, Danska i Britanija.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.








































