Grčka policija pronašla je telo nestale britanske naučnice u provaliji na ostrvu Ikaria, javila je danas grčka državna televizija.
Telo su pronašli volonteri koji su pomagali u potrazi za nestalom astrofizičarkom Natali Kristofer (35) iz Londona, javila je tv ERT.
Nestanak Kristoferove, koja živi u Nikoziji, prijavio je njen partner nakon što se u ponedeljak nije vratila posle jutarnjeg trčanja.
Nakon toga pokrenuta je opsežna potraga u kojoj su pored policije bili anzgažovani i vatrogasci i helikopteri.
Kristoferova je poznata po svom radu kao mirovni aktivista na etnički podeljenom Kipru, a zalagala se i za veće učešće žena u nekim naučnim oblastima.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.














































