Ukrajinske oružane snage povukle su američke tenkove Abrams sa linije razdvajanja zbog njihove ranjivosti, piše Military Watch Magazine.
„Ukrajinska vojska je povukla svoje tenkove M1A1 Abrams sa prve linije fronta zbog zabrinutosti povodom njihove ranjivosti na ruske napade. Ova odluka je doneta nakon velikih gubitaka u borbama od sredine februara“, navodi se u tekstu.
Navodi se da je najmanje pet od 31 tenk uništeno, a još nekoliko onesposobljeno. Uprkos činjenici da je ukrajinska industrija značajno poboljšala nivo oklopne zaštite vozila nakon isporuke, ukrajinski zvaničnici su izrazili skepticizam u pogledu efikasnosti vozila, objašnjava autor članka.
Ranije je objavljeno da su ruski vojnici evakuisali prvi Abrams sa prve linije fronta na avdejevskom pravcu. Ministarstvo odbrane Rusije objavilo je snimak ruskih oružanih snaga kako uništavaju američko vozilo. Inače, da bi odvukla automobil, vojska je prvo morala da izvrši izviđanje kako bi osigurala bezbednost operacije.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.













































