Predsedavajući Donjeg doma britanskog parlamenta Džon Berkau odobrio je hitnu debatu parlamenta o izlasku Velike Britanije iz Evropske unije bez dogovora, na zahtev grupe poslanika koji se protive tome.
Poslanici koji se protive planu premijera Borisa Džonsona da zemlja 31. oktobra napusti EU i bez dogovora, žele da dobiju vreme i da sutra izglasaju zakon koji bi to sprečio i odložio Bregzit.
Džonson, koji je izgubio većinu u parlamentu jer i nekoliko poslanika njegove Konzervativne partije podržava ovaj zahtev, najavio je vanredne izbore, što su tražili opozicioni laburisti, a čemu se on lično protivio.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.














































