Na "aferu Patrija" prva je, pre izbora u Sloveniji prošle godine, ukazala finska televizija YLE, navodeći da je pomenuta firma potkupila više visokih zvaničnika Slovenije kako bi osigurala prodaju oklopnih transportera toj zemlji, vrednu 278 miliona evra. Među zvaničnicima o kojima je bila reč bio je i Janez Janša koji je, međutim, više puta isticao da je nevin.
U istragu su uključeni i zvaničnici iz slovenačkog Ministarstva odbrane, jer je ugovor s "Patrijom" potpisao nekadašnji ministar Karl Erjavec, koji je u sadašnjoj vladi Boruta Pahora ministar za zaštitu okoline. Erjavec je, kao i Janša, odlučno negirao bilo kakvu krivicu.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.









































