"Rusija i Turska naglašavaju da ukrajinsku krizu treba rešavati u skladu sa međunarodnim pravom i svim sporazumima, uključujući onaj postignut u Minsku", rekao je Erdogan novinarima nakon sastanka sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom.
U septembru su zaraćene strane postigle primirje i potpisale memorandum u kome se definišu koraci za primjenu prekida vatre.
Moskva je u više navrata istakla neophodnost rešavanja krize u Ukrajini mirnim putem i dijalogom, podsjeća agencija "Sputnjik".
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.







































