Kenet Majkl je šetala sa porodicom i njihovim zlatnim retriverom Hendriksom, koji je iznenada skočio u vodu. Ćerka je počela da vrišti i portčala za njim, a roditelji su je jedva zadržali.
Most se nalazi u Škotskoj, sagrađen je 1859. godine, a lokalni vlasnici pasa izbegavaju ovo mesto zato jer ljubimci u njegovoj blizini postaju čudni i cvile, a oni koji pobegnu s povodca skaču s njega u 50 metara duboku provaliju.
Dorin Graham iz Škotskog udruženja za zaštitu životinja, ovaj fenomen naziva “misterijom koja slama srca”. Prvi incidenti ovog tipa zabeleženi su između 1950. i 1960. godine, kada se dešavalo da bar jedan pas godišnje izvrši samoubistvo.
Selom se pročula priča kako su prolaznici videli pse koji su prelazeći most odjednom promenili pravac i skočili u vodu.
Pogledajte video:
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.









































