Američki Stejt department saopštio je danas da sankcije Rusiji zbog Ukrajine nisu planirane kao trajne, prenela je RIA Novosti.
Američki Predstavnički dom usvojio je u četvrtak uveče zakon kojim se Rusiji ukidaju trgovinske povlastice, kao i Belorusiji, zbog napada na Ukrajinu, što će otvoriti put ka većim carinama na uvoz za dve zemlje.
Kongresmeni su usvojili zakon sa 424 glasova za i osam protiv.
Kako se glasanje nastavilo, za ukidanje statusa „trajnih normalnih trgovinskih odnosa“ (PNTR), glasalo je 320 kongresmena, pet je bilo protiv.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.











































