Savez Srba u Austriji, zajedno sa Savezom Srba u Štajerskoj i sportskim udruženjima KERB i SSK Obilić, uspešno je organizovao Srpske sportske igre 2025.
Sportsko okupljanje Srba iz cele Austrije protekao je u duhu sporta, zajedništva i prijateljstva, uz učešće brojnih ekipa. Sportisti su se takmičili u košarci i fudbalu.
U košarci prvo mesto osvojila je ekipa „Padobran“, drugo mesto je osvojio tim „Daniel i Imposteri“, a treće „Gilespi“.

U fudbalu najbolja ekipa bila je „SSK Obilić 2″, na drugom mestu takmičenje je završio tim „Zajednice Srba iz Salcburga/Trebava Zalfelden“, a treće mesto zauzeo je tim „SSK Obilić 1″. Takođe organizovano je i takmičenje za decu u košarci i fudbalu. Sportsko druženje upotpunio je i nastup KUD „Sveti Sava“ iz Graca.

Inače sportska manifestacija imala je i humanitarni karakter, pošto je organizacija „Srbi za Srbe“ prikupljala pomoć za porodicu Ćirić. Organizatori se zahvaljuju svim ekipama, volonterima i posetiocima na energiji, osmesima, a pre svega i srpskom duhu.

Savez Srba posebno se zahvalio i Ambasadi Srbije u Austriji, Upravi za saradnju s dijasporom i Srbima u regionu, Predstavništvu Republike Srpske u Austriji kao i sponzorima na podršci.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.













































