Rusija će adekvatno odgovoriti na proterivanje 30 ruskih diplomata iz Francuske, saopštila je danas portparolka ruskog ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova.
„Daćemo dostojan odgovor“, naglasila je ruska zvaničnica za TAS S.
Francusko ministarstvo spoljnih poslova saopštilo je ranije da proteruje nekoliko ruskih diplomata, čiji su postupci „u suprotnosti sa bezbednosnim interesima“ Francuske.
Pariz planira konkretno da protera 30 ruskih diplomata, prenosi TAS S pozivajući se na francuske medije.
I ambasador Rusije u Berlinu Sergej Nečajev, pozvan je danas u nemačko Ministarstvo spoljnih poslova, gde je obavešten o proterivanju 40 zaposlenih u ruskim diplomatsko-konzularnim predstavništvima u Nemačkoj, saopštila je ruska ambasada, navodi TAS S.
Nekoliko evropskih zemalja, uključujući Belgiju, Holandiju i Irsku, saopštilo je 29. marta da proteruju ruske diplomate zbog ruske vojne intervencije u Ukrajini.
Tako je Belgija proterala 21 rusku diplomatu, Holandija 17 diplomata, a Irska četiri diplomate.
Ranije je još nekoliko članica EU, među njima Litvanija, Letonija, Estonija, Bugarska, Poljska, Slovačka i Češka, takođe zahtevalo da ruske diplomate napuste ove zemlje, navodi TAS S.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.











































