Novi premijer Severne Makedonije Dimitar Kovačevski stupio je danas na dužnost, a polovina, tačnije deset ministara u njegovoj Vladi su Albanci.
Prvi put u istoriji Makedonije resori Vlade podeljeni su pola-pola, ne računajući mesto premijera.
U novoj vladi Makedonije je šest Albanaca iz Demokratske unije za integraciju, troje iz Alternative i jedan iz SDSM, odakle je premijer. Albanci, u novoj Vladi, zauzimaju mesto potpredsednika Vlade i devet ministara.
U prethodnoj vladi, na čijem je čelu bio Zoran Zaev, bilo je osam ministara Albanaca. Takođe, predsednik Skupštine, u već dva mandata, je albanski političar Talat Džaferi.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.











































