Organizatori Rolan Garosa su izašli u susret Novaku Đokoviću. Srbin dobio je tri dana za odmor posle osvojene titule u Beogradi i prvi meč odigraće u utorak od 21 časova na stadionu „Filip Šatrije“.
Rival Srbinu u noćnom terminu u glavnom gradu Francuske biće Amerikanac Tenis Sandgren. Biće to njihov četvrti međusobni susret. Prethodna tri Srbin je lako rešio u svoju korist.
Na glavnom stadionu pre Novaka igraće se prvo dva meča u konkurenciji dama i to Babel (Francuska) – Svitolina (Ukrajina) i Barti (Australija) – Pera (SAD). Dnevni program mečom ne pre 16 časova završava Rafael Nadal duelom protiv Australijanca Popirina.
Od ostalih srpskih predstavnika u singlu, na teren će izaći samo Aleksandra Krunić. Oko 17 časova zatvoriće program na terenu šest gde će joj rival biti talentovana Amerikanka Koko Gof.
U prvom kolu muškog dubla Filip Krajinović i Dušan Lajović odmeriće snage sa Holanđanina Kolhofom i Rožerom.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.















































