Zapad ne kontroliše isporuke oružja kijevskom režimu, izjavila je portparol Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova.
„Nije bilo nikakvih ugovornih obaveza. To je samo i isključivo inicijativa u okviru vođenja hibridnog rata sa našom stranom, o tome se radi. Njima (Zapadu) je čak svejedno čemu to vodi u ovoj fazi. Oni nemaju kontrolu nad isporukama oružja (Ukrajini)“, objasnila je ona.

Ranije je televizija „En-Bi-Si“ objavila da su Sjedinjene Američke Države obustavile isporuku oružja i municije Ukrajini. Među ovim oružjem je desetine presretača „patriot“, više od sto raketa „helfajer“ i desetine raketa „stinger“.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.












































