Italija će pokrenuti pitanje cena energenata na predstojećem samitu EU ove sedmice, izjavila je danas premijerka ze zemlje Đorđa Meloni.
– Nažaost, iz Evropskog energetskog saveta nema značajnih vesti po ovom pitanju, osim da su ‘razgovori u toku’, tako da ćemo mi sutra na samitu staviti to pitanje na sto – rekla je Meloni, prenosi Rojters.
Ministri zemalja članica EU sastali su se juče u Briselu kako bi razmatrali uvođenje limita za cene energenata, kako bi ublažili energetsku krizu u Evropi koju je izazvala smanjena isporuka gasa iz Rusije.
Evropski komesar za energetiku Kadri Simson rekao je da “svi moraju pokazati određenu fleksibilnost i biti spremni na neke kompromise“, a neimenovani evropski diplomata potvrdio je Rojtersu da je Nemačka bila među zemljama koje se protive uvođenju limita.
Grčki ministar energetike Konstantinos Skrekas je ocenio da su “građani Evrope u agoniji, a evropske firme prestaju da posluju dok EU bespotrebno raspravlja“.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.











































