Milijarder Ilon Mask izjavio je danas da američki predsednik Donald Tramp bez njegove pomoći ne bi pobedio na izborima prošlog novembra, kao i da je „pokazao nezahvalost“.
– Bez mene, Tramp bi izgubio izbore, demokrate bi kontrolisale Predstavnički dom, a republikanci bi bili 51-49 u Senatu. Takva nezahvalnost – rekao je Mask na X.
Tramp je ranije danas rekao da nije siguran da li će u budućnosti imati dobre odnose sa Maskom, nakon što je vlasnik Tesle kritikovao novi zakon o potrošnji.
– Oduvek sam voleo Ilona. Videli ste reči koje je imao za mene. Nije rekao ništa loše o meni. Više bih voleo da on kritikuje mene nego zakon, jer je zakon neverovatan. To je najveće smanjenje (potrošnje) u istoriji naše zemlje – rekao je Tramp.
Mask je javno kritikovao zakon o potrošnji koji podržava Tramp, nazvavši ga „ogavnim“, dodavši da taj zakon “potkopava“ rad Odeljenja za efikasnost vlade (DOGE), koje je do skoro predvodio.
Zakon, koji se trenutno razmatra u Senatu, predviđa dodatno zaduženje zemlje od čak 3,8 milijarde dolara u narednoj deceniji.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.













































