Izabrani predsednik SAD Džo Bajden razmatra da postavi Toma Donilona, iskusnog diplomatu i bivšeg savetnika za nacionalnu bezbednost u administraciji Baraka Obame, za direktora agencije CIA, preneo je danas Rojters.
Agencija podseća da je funkcija direktora CIA jedna od najizazovnijih za Bajdenovu administraciju, nakon što je Donald Tramp optuživao ovu agenciju da je „deo državne zavere koja minira njegovo predsedništvo“.
Rojtes se poziva na izvor iz lista Politiko.
Bajden, koji preuzima funkciju 20. januara, takođe je razmatrao da postavi Majkla Morela, koji je bio zamenik direktora CIA i vršilac dužnosti dva puta u Obamino vreme.
Koga god da odabere, Bajden je blisko sarađivao sa obojicom, zaključuje Rojters.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.













































