Alan Rober poznatiji kao francuski „spajdermen“ popeo se na oblakoder u Parizu bez užadi. Razlog ovog poduhvata je prikupljanje novca za renoviranje čuvene pariske katedrale Nort Dam.
Rober (56), koji je „osvojio“ više od 100 nebodera širom sveta, ovoga puta popeo se na vrh zgrade visoke 185 metara, uz pauze kako bi naneo kredu na ruke, preneo je Rojters.
Posle obavljenog posla, uhapšen je.
Ovaj poduhvat su svojim telefonima zabeležili prolaznici koji su zastajali kako bi pružili podršku „spajdermenu“.
Francuz se, između ostalog, popeo na most Golden gejt u San Francisku i Burdž kalifu u Dubaiju.
Pariski nadbiskup je u kampanji prikupljanja više od 100 miliona evra da bi se spasio Notr Dam.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.










































