0
Subota 28.10.2017.
17:21 >> 20:23h

Bundes liga: "Milioneri" opet zaribali, Bajern lider

"Milioneri" posrću. Borusija iz Dortmunda je doživela drugi poraz u Bundes ligi na gostovanju Hanoveru - 3:2.

EPA-EFE/DAVID HECKER
Očaj Borusije iz Dortmunda u Hanoveru

Domaćin je vodio dva puta, gosti uspevali da izjednače, da bi Klaus u 60. minutu doneo tri boda Hanoveru. Gosti su od 67. minuta igrali sa desetoricom posle isključenja Zagadua. Keln, protivnik Zvezde u Ligi Evrope, vodio je u Leverkuzenu, ali u nastavku "farmaceuti" su preokrenuli rezultat. "Jarčevi" su posle 10 kola zakucani za dno Bundes lige, sa samo bodom i smeši im se "cvajta". "Koltovi" iz Menhengladbaha su posle prekreta slavili u Hofenhajmu.

Posle posrtanja pod komandom Karla Anćlotija, Bajern igra kao preporođen pod vođstvom Jupa Hankesa. Bavarci su na "Alijanc areni" pobedili vicešampiona Lajpcig - 2:0 golovima Džejmsa Rodrigeza i Roberta Levandovskog. Gosti su od 13. minuta igrali sa desetoricom posle isključenje Orbana, pa šampion Nemačke nije imao težak zadatak.

Rezultati 10. kola: Bajer Leverkuzen - Keln 2:1 (Bejli 54, Bender 74 - Gurasi 23), Hanover - Borusija Dortmund 4:2 (Džonatas 20 penal, Bebu 40, 86, Klaus 60 - Zagadu 27, Jarmolenko 52), Herta - Hamburger 2:1 (Startk 25, Rekik 50 - Arp 73), Hofenhajm - Borusija Menhengladbah 1:3 (Demirbej 25 - Azar 61, Ginter 79 Vestergard 82), Šalke - Volfsburg 1:1 (Bentaleb 43 penal - Origi 90+3), Bajern - Lajpcig 2:0 (Rodrigez 19, Levandovski 38). U petak: Majnc - Ajntraht 1:1.