0
Utorak 17.02.2015.
20:04 >> 23:11h

LŠ: Banetov gol "izvukao" Čelsi, Bajern na pola puta...

U oba meča osmine finala Lige šampiona viđeni su nerešeni rezultati. Čelsi je na gostovanju PSŽ-u "izvukao" remi zahvaljujući srpskom reprezentativcu Branislavu Ivanoviću (1:1), Bajern napadao, ali nije uspeo da postigne gol protiv Šahtjora.

Reuters
Tandem: Branislav Ivanović i Nemanja Matić

Kako je vreme odmicalo, delovalo je da će PSŽ izvući pobedu. Međutim, hladan tuš na "Parku prinčeva" usledio je u 36. minutu kada je Branislav Ivanović sjajno iskoristio dodavanje Gerija Kejhila i doneo minimalnu prednost ekipi iz Londona.

Da je ekipa sa "Stanford Bridža" zaslužila da se trijumfalno vrati na "Ostrvo", nije. Nadu Parižanima pred revanš meč dao je Edison Kavani u 56. minutu. Matuidi je sa levog boka ubacio loptu u peterac, a popularni "El Madador" iskoristio je uspavanost odbrane i savladao večeras (utorak) sjajnog Tiba Kurtou.

Žoze Murinjo još jednom je uspeo taktički da nadmudri protivničkog trenera. Taktika Čelsija bila je da ne primi gol, a da iz kontre pokuša da ugrozi i eventualno zatrese mrežu rivala. "Polovičan" učinak i dobru (rezultatsku) zalihu ostvario je Portugalac pred revanš meč.

Zbog lošeg stanja u državi Šahtjor je svoje domaćinstvo morao da pomeri sa "Donbas arene" u Lviv i možda je to uzelo danak. Bezidejna igra, bez jedne ozbiljnije šanse za gol mogla bi skupo da košta ukrajinskog giganta, pre svega što je Bajern i sa igračem manje (drugi žuti karton za Ćabija Alonsa u 56. minutu) bio bolji protivnik. Stvarao šanse od samog starta utakmice, ali na kraju ipak nije uspeo da postigne gol i praktično već obezbedi plasman među osam najboljih ekipa na kontinentu.

U 83. minutu dogodila se sporna situacija u kaznenom prostoru Šahtjora. Roben je zakomplikovao situaciju, ali uspeo da uputi udarac, pogodi protivničkog defanzivca u ruku, međutim, delilac pravde je samo odmahnuo rukom.

Revanš mečevi  igraju se 11. marta u Londonu, odnosno Minhenu.

90+3. minut - Obe utakmice su završene.
90. minut - Pastore je odlično uposlio Matuidia, ali ovaj gubi loptu posle duela sa defanzivcima Čelsija.
89. minut - Hladkij je na terenu, izašo je ofanzivac Šahtjora Adriano.
85. minut - Murinjo je iskoristio i treću izmenu. Iz igre je izašao Fabregaas, na terenu je Oskar.
85. minut - Pljušte kartoni u Lvivu. Sapleo je Švajnštajger protivničkog igrača i zaradio javnu opomenu.
83. minut - Dve izmene u roku od samo dva minuta u redovima Čelsija. U igri jezimsko pojačanje "plavaca" Kvadrado, koji je zamenio Vilijana. Remi je zamenio Dijega Kostu.
80. minut - Umalo preokret u Parizu. Kavani je "promešao" nekoliko igrača, ali šalje loptu pored stative.
80. minut - Novi žuti karton. Boateng je zakasnio na loptu i oborio Luiza Adriana.
79. minut - Žuti karton Marko Verati.
78. minut - Iz igre izlazi Daglas Kosta, na terenu je Marlos.
77. minut - Fred povlači Riberija, sa namerom da prekine organizaciju napada i dobija žuti karton.
73. minut - Neoprezan start Fabregasa i žuti karton.
68. minut - Zbog crvenog kartona Alonsa, Pep Gvardiola je primoran da menja taktiku. Iz igre je izašao Miler, a ušao Batštuber.
67. minut - Dva uzastopna kornera za PSŽ, bez opasnosti po gol Čelsija.
66. minut - Bane Ivanović posle nekoliko startova dobija javnu opomenu.

65. minut - Prekršaj Ćabija Alonsa, drugi žuti karton i - isključenje! Špancu je ovo 100. meč u Ligi šampiona. Neće ga po dobrom pamtiti.

59. minut - Sukobi Daglasa Koste i Riberija se nastavljaju. Brazilac nesportski udara Francuza laktom u glavu i zarađuje samo žuti karton. Namera je bila očigledna.

55. minut - GOOOOOL! Izjednačenje je Pari Sen Žermenu doneo Edison Kavani. Dobar centaršut Matuidia iskoristio je popularni "El Matador" koji glavom smešta loptu u desnu stranu bespomoćnog Kurtoe.

52. minut - Prvi žuti karton i u Francuskoj. Zaradio ga je Van der Vil.
49. minut - Gužva u šesnaestercu Šahtjora. Odličnom fintom Švajnptajger je izbacio protivničke defanzivce, dodao loptu do Alonsa, koji posle kontakta pada u nameri da iscenira penal. Od svega, samo korner.
46. minut - Nastavljaju se obe utakmice. Bez promena u stastavima.
45. minut - Poluvreme i u Ukrajini i u Parizu.
43. minut - Miler je dodao do Robena, ali je ofanzivac Bajerna propustio Riberiju koji loše šutira iz prve sa ivice šesnaesterca.
38. minut - Prekršaj Darija Srne, žuti karton.

36. minut - GOOOOOL u Parizu! Strelac kapiten srpske reprezentacije Branislav Ivanović! Odlično ga je proigrao Geri Kejhil, pa udarac sa pet metara glavom nije predstavljao problem za stamenog defanzivca "plavaca".

34. minut - Veoma opasno dizanje noge u vazduh. Miler je isekao Ševčuka, ali sudija ostaje nem, s obzirom da je očigledno sve bilo bez namere.
30. minut - Još jedna odlična prilika za Bajern. Nesebično je Riberi proigrao Milera, međutim, bez veće opasnosti.
26. minut - U Parizu uglavnom napada domaćin. Prednjače Laveci i Ibrahimović, ali bez konkretne egzekucije.
25. minut - Prvi udarac Šahtjora u okvir gola. Sa oko 25 metara šutirao je Rakicki, ali Nojer siguran.
24. minut - Potpuno se zakuvalo u Lvivu. Alonsov oštar faul i novi žuti karton za tim iz Minhena. Došlo je i do nekoliko verbalnih obračuna, ali se sve brzo smirilo.
22. minut - Rafinja je načinio prekršaj, a onda prigovarao arbitru sve dok mu ovaj nije dodelio žuti karton.
12. minut - Na fantastičan cenaršut natrčao je Zlatan Ibrahimović, ali njegov udarac glavom brani Tibo Kurtoa.
11. minut - Još jedan opasan napad "bavaraca. Roben je "otresao" Ševčuka, dodao do Milera, ali ovaj traljavao šutira.
8. minut - Posle prekršaja, sa levog boka je odlično izveo uigranu akciju Ćabo Alonso. Pronašao je Robena, ali se Holanđanin spetljao u kaznenom prostoru domaćih. Na drugom meču nema uzbuđenja...
2.minut - Bajern je odmah zapretio. Roben je uposlio Švajnštajgera, ali njegov volej završava tik pored stative.
1. minut - Obe utakmice osmine finala Lige šampiona su počele.

SASTAVI TIMOVA:

PSŽ: Sirigu, Maksvel, Silva, Markinjos, Van der Vil, Matuidi, Luiz, Verati,  Kavani, Ibrahimović, Laveci.

ČELSI: Kurtoa, Aspilikueta, Teri, Kejhil, Ivanović - Matić, Ramireš, Azar, Fabregas, Vilijan, Kosta.

-----

ŠAHTJOR: Pjatov, Srna, Kučer, Rakitski, Ševčuk, Fernando, Košta, Tešeiro, Fred, Tajson, Luiz Adriano.

BAJERN: Nojer, Rafinja, Boateng, Bernat, Alaba, Ćabi Alonso, Švajnštajger, Roben, Gece, Riberi, Miler.