21
Sreda 18.06.2014.
23:27 >> 02:24h

Hrvatska pregazila Kamerun!

Reprezentacija Hrvatske je rezultatom 4:0 demolirala Kamerun i najavila tako na najbolji način obračun sa Meksikom u poslednjem kolu za plasman u eliminacionu fazu. Strelci za "vatrene" bili su Olić, Perišić i Mandžukić dva puta.

Pranjić beskompromisno ulazi u duele sa kamerunskim fudbalerima

U meču koji je bio svojevrsna borba za opstanak na Mundijalu, Hrvatska je u maniru najvećih svetskih reprezentacija samlela neozbiljnog protivnika iz Afrike. Od početka do kraja na terenu je postojao samo jedan tim i "lavovi" na kraju mogu biti i zadovoljni rezultatom s obzirom na razvoj situacije na terenu.

Hrvatska je rano povela preko iskusnog Olića a najavu brodoloma za Kamerunce upotpunio je Aleks Song glupo dobijenim crvenim kartonom u završnici poluvremena.

U nastavku se Hrvatska poigravala sa rivalom i preko fenomenalnog Perišića koji je bio najbolji pojedinac susreta i dvostrukog strelca Mandžukića zadržala plamen nade za plasman u narednu rundu.

KRAJ: Spektakularna igra Hrvatske i zaslužaena pobeda
90+2. minut: Poslednji trzaji Kameruna
88. minut: Kakva šansa za Hrvatsku. Rebić je istrčao kontanapad ali Rakitić nije iskoristio sjajno dodavanje. Na drugoj strani Vebo promašuje
87. minut: Otvoreno se igra na obe strane. Ovaj meč je rešen i sada svi igraju opušteno
82. minut: Nova prilika za Hrvatsku. Pokušao je Eduardo a onda na odbitak naleteo Srna ali je bio izblokiran.
78. minut: Rebić je zamenio fenomenalnog Perišića
77. minut: Sada se sve svodi na egzibiciju obe ekipe i privođenje utakmice kraju

73. minut: GOOOOL! Mandžukić koristi odbitak nakon udarca Eduarda i nastavlja demoliranje Kameruna

72. minut: Mateo Kovačić ulazi umesto Samira
68. minut: Strelac prvog gola Ivica Olič izlazi a menja ga Eduardo
67. minut: Mbia je povukao napad kroz sredinu i dodo loptu do Abubakara a ovaj iz solidne poticije šutira preko gola
65. minut: Ponovo je maestralni Perišić povukao kontru ali ovog puta neprecizan pas ka saigračima

62. minut: GOOOOOL: Mandžukić nadskače odbranu Kamruna posle kornera i povećava na 3:0 za Hrvatsku

59. minut: Srna je pokušao iz prekida ali preko gola
58. minut: Novi sjajan potez Perišića i biće slobodan udrac za Hrvatsku iz sjajne pozicije
55. minut: Hrvatska sada napada iz kontranapada i čini se da se da će pre pasti treći gol nego što će se Kamerun vratiti u igru
51. minut: Sjajna prilika za Mandžukića ali je šutirao za malo pored gola

48. minut: GOOOL! Katastrofalno ispucavanje Itanđea i lopta je došla do Perišića koji je rutinski povvećao prednost

47. minut: Odmah na startu prilika za Hrvatsku. Srna sjano do Samira ali se on nije najbolje snašao

46. minut: Nastavljen je susret
Poluvreme: Hrvatska je bila skoncetrisanija i vodi na kraju prvog dela
45+1. minut: Povukao je loptu Mukanđe a Abubakar šutirao sa distance ali neprecizno preko gola
45. minut: Igraće se minut nadoknade
44. minut: Krenuo je Čupomoting po levoj strani ali je pokušaj udarca bio izblokiran
40. minut: Idiotski potez Aleksa Songa. Nakon što su krenuli Hrvati u kontranapd Song je sa leđa udario Manžukića i Proensa nije imao dileme i pokazao mu crveni karton. Sve teža situacija za Kamerun
38. minut: Dobar prodor Matipa ali posle nekoliko driblinga lopta mu je pobegla i prilika odlazi u nepovrat
36. minut: Pokušaj Perišića posle konera ali preko gola
34. minut: Prodor Mbie ali u poslednjem trenutku Lovren dobro interveniše
32. minut: Pokušaj Hrvatske ali je Mandžukić bio u ofsajdu
30. minut: Loš teren i teški vremenski uslovi dodatno utiču na kvalitet utakmice
27. minut: Hrvatska se povukla i čeka kontranapad. Kmarun za sada bez rešenja
23. minut: Pokušaj Abubakara ali samo korner za Kamerun
17. minut: Nova prilika za Hrvatsku ali je posle pokušaja Perišića intervenisao Itanđe

12. minut: Gooool! Olić je iskoristio pas Perišića i doeveo Hrvatsku u vođstvo

10. minut: Pokušaj Hrvatske ali Mandžukić nije uspeo da prosledi loptu do Olića
7. minut: Pritisak Kameruna posle prekida ali Perišić raščićava situaciju

3. minut: Prva prilika za Kamerun ali je Ćorluka izblokirao Abubakara

1. minut: Krenuo je meč

Sastavi:

Kamerun: Itanđe, Mbia, Čedjou (Nuenku), Asue Ekoto, Song, Nkulu, Matip, Eno, Čupomoting ( Sali), Abubakar ( Vebo), Mukanđo

Hrvatska: Pletikosa, Srna, Lovren, Ćorluka, Pranjić, Modrić, Rakitić, Perišić (Rebić), Samir (Kovačić), Olić (Olić), Mandžukić