1
Petak 13.06.2014.
17:51 >> 20:56h

Peralta za slavlje "sombrerosa"

Golom Peralte u 61. minutu Meksiko je pobedio Kamerun 1:0 u drugoj utakmici A grupe Svetskog prvenstva u Brazilu. "Sombrerosi" su bili bolji rival od afričke selekcije koji su jedinu šansu imali u prvom poluvremenu kad je Samjuel Eto pogodio staitvu.

Samjuel Eto, napadač Kameruna u duelu sa dvojicom Meksikanaca

Utakmica je odigrana po jakom pljusku u Natalu, a osim tri važna boda Meksika ostaće upamćena po tri poništena gola (dva za Meksiko) u prvom poluvremenu. Odlučujući trenutak utakmice dogodio se u 61. minutu, kada je Erara sjajno uposlio Dos Santosa, čiji šut je zaustavio golman Itanđe, ali je na odbijenu loptu naleteo Peralta i lako ubacio loptu u mrežu.

Osim prilike Etoa u prvom poluvremenu, Kamerun je bio najbliži golu u 58. minutu, kada je šut Asuea-Koto iz slobodnoh udarca, uz asistenciju živog zida, završio tik pored stative. U sudijskoj nadokandi stopostotnu priliku za Meksiko propustio je Ćićarito Ernandez.

90+4. minut - Kraj utakmice. Meksiko je pobedio Kamerun 1:0 golom Peralte u 61. minutu.
90+2. minut - Ćićarito ima sjajnu šansu, ali sa deset metara šutira iznad gola.
90+1. minut - Šansa za Kamerun. Čopo sjajno šutira, ali parada golmana Meksika Očoe.
90. minut - Kamerun u napadu.
87. minut - Šansa za Kamerun. Rodrigez je spasao Meksikance u poslednjem trenu.
86. minut - Meksikanci sigurnim dodavanjima čuvaju loptu i "kradu" vreme.
84. minut - Kamerun pokušava u finišu da dođe do izjednačenja.
80. minut - U igri u Kamerunu je Vebo, napadač Fenerbahčea. Korner za Kamerun. Nema opasnosti po Očou.
77. minut - Slobodan udarac za Meksiko sa 17 metara iskosa s leve strane. Očajno ga je izveo Dos Santos.
75. minut - Eto pokušava, ali je Markez sigurno intervenisao u svom šesnaestercu.
73. minut - U igri je prva zvezda Meksika Ćićarito Ernandez, koji je zamenio strelca jedinog gola Peraltu.
70.minut - Nema uzbuđenja na terenu. Kamerun napada, ali jalovo.
65. minut - Kamerun pokušava preko Etoa, ali odbrana Meksika dobro funkcioniše.

61. minut - GOOOL - 1:0 za Meksiko. Peralta postiže gol. Dos Santos je šutirao sa desetak metara, Itanđe odbranio, ali je lopta stigla do Peralte koji je lako ubacio u mrežu.

58. minut - Asue-Koto šutira, lopta je zakačila živi zid Meksika i tik pored stative. Sreća za Meksikance.
57. minut - Slobodan udarac za Kamerun sa 30 metara. Prvi žuti karton dobio je Moreno zbog starta nad Mbijom.
50. minut - Meksiko ima inicijativu na početku drugog poluvremena.
47. minut - Sjajna šansa za Meksiko. Peralta je izašao sam pred golmana Itanđea, ali je kamerunski golman odbranio njegov šut. Sjajna asistencija Dos Santosa.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45+2. minut - Kraj prvog poluvremena. Tri poništena gola. Prilika na obe strane, ali na semaforu i dalje 0:0.
45. minut - Drugi korner za Meksikance. Feralta se našao u dobroj prilici, ali opet ofsajd.
40. minut - Meksikanci napadaju, ali nema prilika za gol. Jaka kiša remeti igrače obe selekcije.
35. minut - Meksikanci imaju više loptu u nogama, ali su Kamerunci opasniji u napadu.
30. minut - Kiša je počela u Natalu. Korner za Meksiko. 3:1 za Kamerun u kornerima. Gol za Meksiko, ali je ponovo poništen. U ofsajdu se našao ponovo Dos Santos. Drugi poništen gol za napadača Viljareala. Pljusak u Natalu sve jači.
27. minut - Šansa za Meksiko, posle slobodnog udarca, ali je iskusni Markez glavom šutirao pored gola.
23. minut - Treći korner za Kamerun.
21. minut - Šansa za Kamerun. Asuekoto je sjajno prošao po levoj strani, uposlio Etoa, ali je napadač Čelsija šutirao pored gola. Sve opasniji Kamerun.
18. minut - Mbia pokušava glavom, ali pored gola. Kamerun se malo trgao posle početnog pritiska "sombrerosa".
15. minut - Prvi korner na utakmici izvode Kamerunci. I Kamerun postižu gol, ali je Samjuel Eto bio u ofsajdu. Dva gola, ali na semaforu i dalje 0:0.
12. minut - Meksiko je postigao gol, ali je sudija dosudio ofsajd u kom se našao Dos Santos. Uporeni snimak pokazuje da je sudija pogrešio. Ostaje 0:0.
8. minut - Meksiko je zasad bolji, ali nema opasnosti po gol Itanđea.
4. minut - Blaga terenska inicijativa Meksika na sredini terena.
1. minut - Utakmica je počela.

SASTAVI TIMOVA

MEKSIKO: Očoa, Agilar, Markez, Lajun, Moreno, Pine, Guadrado (od 68. Fabijan), Erera (od 90. Salsido), Varskez, Peralta (od 72. minuta Ćićarito Ernandez), Dos Santos.

KAMERUN: Itanđe, Đeđe, N'Kolo, Čeđu, Asue-Koto, Eno,Song (od 80. Vebo), Mbia, Mutanđo, Eto, Čopo Moting.