Ponedeljak 29.07.2013.
23:36
mozzartsport.com A

EP: Francuska rival Srbije u finalu

"Trikolori" su u polufinalu posle produžetaka savladali najvećeg favorita za osvajanje turnira rezultatom 2:1.

Francuska je poslednja prepreka izabranika Ljubinka Drulovića na putu do trona

Selekcija Francuske je drugi finalista Evropskog prvenstva za omadince u Litvaniji. "Trikolori" su u polufinalu nakon produžetaka savladali najvećeg favorita za osvajanje turnira, selekciju Španije, rezultatom 2:1 (1:1, 1:1) i zakazali megdan za veliki trofej sa selekcijom Srbije.

Španija je do vođstva došla u 27. minutu iz jedanaesterca koji je precizno izveo Hose Rodriges. Najstrožu kaznu je majstorskom akrobacijom iznudio Alvaro Vadiljo, koji se bacio pored Antoana Kontea i napravio kontakt nogom, na koji je naseo sudija Orel Grinfild. Ipak, Francuzi nisu mnogo čekali, već su samo dva minuta kasnije preko Benzije došli do zasluženog izjednačenja.

Iako je u nastavku meča bilo propuštenih prilika na obe strane, rezultat je ostao nepromenjen, pa su se i u drugom polufinalu igrali produžeci. Tamo se sve vratilo Antoanu Konteu, koji je u 105. minutu iskoristio kardinalnu grešku Borhe Lopeza i poslao loptu iza leđa Rubena Blanka, sprečivši "crvenu furiju" da se plasira u četvrto uzastopno finale EP za igrače do 19 godina.

"Orlovi" i "galski petlovi" su se već sastali na turniru u poslednjoj utakmici Grupe B koja je završena rezultatom 1:1.

Finalna utakmica između Srbije i Francuske će biti odigrana u četvrtak.