1
Nedelja 13.01.2013.
18:31

Remi Juventusa, Lacio i Napoli se primakli

Na mečevima 20. kola italijanske Serije A lider šampionata ekipa Juventusa odigrala je samo nerešeno na gostovanju Parmi 1:1, što su iskoristili Lacio pobedom nad Atalantom 2:0, kao i Napoli trijumfom nad Palermom 3:0, da smanje bodovni zaostatak na vrhu tabele.

Pogodak Pirla nedovoljan za pobedu u Parmi

Juventus je u Parmi poveo golom Andrea Pirla u 52. minutu, a konačan rezultat postavio je Sansone u 78. minutu, pa su se obe ekipe zadovoljile podelom bodova.

Ono što je obeležilo ovaj duel je tuče navijača u kojoj su se grupe najvatrenijih pristalica dva kluba, sukobljavale na više punktova u gradu. Huligani su u okršaju koristili metalne kante za smeće i štangle, i napravili su materijalnu štetu, a policija je saopštila da su za sada evidentirana dva teže povređena navijača.

"Stara dama" sada ima 45 bodova, samo tri više od Lacija koji je pobedio Atalantu sa 2:0. Flokari je načeo goste u 68. minutu, a Brivio je autogolom potvrdio poraz.

Napoli je na svom terenu pobedio Palermo sa 3:0. Mađo, Inler i Insinja su bili strelci za domaće koji su skupili 40 bodova i tako smanjili razliku za vodećim Juventusom.

U derbiju kola Udineze je na svom terenu savladao Fiorentinu sa 3:1. Iako je golman Željko Brkić autogolom doveo "ljubičaste" u vođstvo, a pritom i polomio prst pa je morao van terena, Antonio di Natale je najpre sa penala poravnao, a onda u drugom delu novim golom doneo potpuni preokret.

Konačan rezultat postavio je Mjuriel, a i pored poraza Fiorentina je ostala na petom mestu sa 10 bodova manje od Juventusa, dok je Udineze uhvatio "poslednji voz" i povećao svoje šanse za plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Golom Gomeša u 60. minutu Katanija je ostvarila veliku pobedu nad Romom,dok su fudbaleri Torina nastavili niz pozitivnih rezultata, pošto na svom "Olimpiku", savladali Sijenu rezultatom 3:2. Gosti su u poslednjem minutu meča dobili penal, ali Alesandro Rozina nije uspeo da postigne gol za "fenjeraša".